FlawExplorer

  Inspekční měřící NDT systém FlawExplorer

  Inspekční měřící NDT systém FlawExplorer

  Měřící inspekční nedestruktivní systém FlawExplorer je přenosný, kompaktní a robustní systém, který pomocí laserové shearografie pozvedá kontrolu kvality novou úroveň.

  Systém FlawExplorer je řešením pro NDT aplikace (Non-Destructive Testing) a kontrolu kvality. Nejčastěji se tato technologie měření používá na kompozitních materiálech a kovových materiálech. Systém je založen na technologii laserové shearografie a sestává ze měřící jednotky a notebooku s řídícím a vyhodnocovacím softwarem. Přístroj FlawExplorer je k dispozici ve dvou verzích se 4 nebo 8 laserovými diodami, které provádějí kontrolu ploch od 10x10 cm až do 2 m2 v jednom snímku. Celý měřící systém může být konfigurován s volitelnými excitačními moduly založenými na tepelném, vakuovém nebo vibračním namáhání, což lze použít pro celou řadu aplikací od kontroly kvality v oblasti výroby přes výzkum až po inspekční měření v terénu.

  Výsledky

  Laserová shearografie rychle detekuje a lokalizuje nespojitosti v kompozitních materiálech. Systém systematicky zobrazuje nedostatky jako vrásky, roztržení, delaminace, praskliny, rozdrcené jádro, porušené vazby, vniknutí tekutin, prázdné prostory, cizí předměty, poškození nárazem (BVID) atd. FlawExplorer je schopný zkontrolovat velké plochy za krátkou dobu. Výsledek z měření plochy o rozloze 2 m2 je získán za méně než 30 sekund, což z něj dělá ideální řešení pro časově citlivé a rozsáhlé průmyslové aplikace související s NDT.

  Výhody

  FlawExplorer je jednoduchý a snadno použitelný kontrolní systém, který je připraven k provozu během několika sekund. Rychlý systém poskytuje měření v reálném čase. Díky uživatelsky přívětivému softwaru pro kontrolu a reportování může každý technik snadno získat jasná, spolehlivá a užitečná data kontroly. FlawExplorer pomáhá urychlit kompletní procesy NDT a řízení kvality, které šetří čas i peníze.

  Systém FlawExplorer lze automatizovat pomocí robotické ruky

  Systém FlawExplorer lze automatizovat pomocí robotické ruky. Může se tak stát součástí výrobní linky.