FlawExplorerTWO

  Inspekční měřící NDT systém FlawExplorerTWO - nové výzvy potřebují nová řešení

  Inspekční měřící NDT systém FlawExplorerTWO - nové výzvy potřebují nová řešení

  FlawExplorerTWO je přenosný, kompaktní a robustní kontrolní měřící systém, který provádí nedestruktivní testování na principu laserové shearografie.

  Ceny energií a ekologické zájmy vedou k rozvoji a používání nových, lehkých kompozitních materiálů. Mnoho z těchto nových materiálů není doposud dostatečně otestováno a omezené mohou být i zkušenosti zkušebních inspektorů s těmito. Požadavky trhu tlačí výzkumníky, konstruktéry, materiálové inženýry a inspekční odborníky k využití nových řešení kontroly kvality. Stávající procesy a metody jsou zpochybňovány a někdy poskytují omezené nebo nejednoznačné výsledky. Profesionálové proto musí rozšiřovat své nástroje a schopnosti, aby vyhověli novým výzvám a požadavkům.

  FlawExplorerTWO - inovativní řešení od Dantec Dynamics

  FlawExplorerTWO je řešením pro nedestruktivní zkoušky (NDT) a kontrolu kvality. Využívá se zejména v oboru letectví, automobilového průmyslu, větrné energetiky, v námořním průmyslu, textilním průmyslu atd. Systém je založen na technologii laserové shearografie a sestává ze snímací jednotky a notebooku se softwarem pro řízení a vyhodnocení zkoušky.

  Tento systém dokáže měřit inspekční plochy až 0,1 m2 v jednom snímku. Systém může být konfigurován s volitelnými excitačními moduly založenými na vyvíjení tepla, vakua nebo vibrace. Systém potom snímá a vyhodnocuje data před zatížením a po zatížení měřené oblasti.

  FlawExplorerTWO při laboratorním měření s excitací tepla pro kontrolu poruch v kompozitních zkušebních vzorcích

  FlawExplorerTWO při laboratorním měření s excitací tepla pro kontrolu poruch v kompozitních zkušebních vzorcích.

  Shearografie rychle detekuje a lokalizuje nespojitosti v kompozitních materiálech. Systém systematicky zjišťuje vady, jako jsou vrásky, roztržení, delaminace, praskliny, porušené jádro, vniknutí kapaliny, prázdné prostory, cizí předměty, poškození nárazem (BVID) atd. Celé měření trvá méně než 30 sekund, což z FlawExplorerTWO činí perfektní řešení pro rychlé inspekční cykly v průmyslové výrobě, ale také v oblasti výzkumu a vývoje.

  Měřící systém je zejména vhodný pro měření těchto materiálů; guma, kompozitní voštinová jádra, lamináty ze skleněných vláken, kovové voštiny, lamináty z uhlíkových vláken (CFRP), bimetaly, pěnové jádro, korkové, kožené a kovové spoje.